Női szemmel
Női szemmel című rovatokban vállalkozó vagy a vállalkozások világát jól ismerő hölgy vállaltan szbubjektív gondolatait tesszük közzé üzletről, kommunikációról, életről.
Mentális egészségünk megőrzése vállalkozóként – mit tehetünk érte?
A mentális egészség megőrzése minden ember számára fontos, azonban vállalkozóként fokozottan ki vagyunk téve a stressztényezőknek. De mit tehetünk azért, hogy csökkentsük az egészségünket (és így a vállalkozásunkat is) veszélyeztető tényezők hatását?
Inspiráló könyvek vállalkozó nőknek
Szeretnéd magad vállalkozóként továbbfejleszteni, vagy még csak most gyűjtesz motivációt vállalkozási ötleted megvalósításához? Az alábbi könyvek segítséget nyújthatnak mindkét esetben.
Így kerüld el vállalkozóként a kiégést
Azt hihetnénk, hogy amikor valaki saját vállalkozását egyengeti, nem fenyegeti a kiégés, de a túlzott stressz és a hatalmas elvárások hatására az egyéni vállalkozókat is utolérheti ez a veszély. Mit tehetünk, hogy ezt megelőzzük? És mit csináljunk akkor, ha magunkon, vagy valaki máson észleljük a tüneteket?
Nézz és láss! A szemtorna áldásos hatásai.
Szemünk romlása elsősorban az egészségtelen életmódra és a felgyorsult életritmusra vezethető vissza. A hosszantartó számítógépes munka, az okostelefonunk folytonos használata, az órákon át tartó vezetés, a rosszul megvilágított környezet, valamint a stressz mind-mind közrejátszanak látásunk romlásában. Ennek azonban nem szükséges így lennie: napi 20 perc ráfordítással sokat segíthetünk szemeink állapotán, sőt, kitartó munkával látásunkat is élesebbé tehetjük.
Otthoni munkavégzés tökélyre fejlesztve
Otthonról dolgozni sok vállalkozónő számára kézenfekvő választás – most ahhoz adunk tippeket, hogy ne csak praktikus, hanem hatékony megoldás is legyen.
Öt marketing elv, amit a gyerekeimtől tanultam
Nem is gondolnánk, hogy a gyermeknevelés során szerzett tapasztalatok milyen jó szolgálatot tehetnek a marketingben is.
Mindenkinek megvan a maga feladata
Egy vállalkozás működésébe számos hiba csúszhat: betegség, felmondás, emberi mulasztások, de akár olyan is előfordulhat – természetesen mindig a legváratlanabb helyzetekben – hogy a gépek hibás működése okoz zavart a rendszerben, és ezzel jelentős kieséseket a termelésben. Ezekre a váratlan helyzetekre válságterveket készíthetünk ugyan, minden hibalehetőségre felkészülni azonban teljesen lehetetlen, így nem árt, ha a spontaneitás is része a problémamegoldó eszközkészletünknek, főleg akkor, ha vállalkozást vezetünk.
Az igazán jó vezető a gyártósor végére is beáll
Vezetőnek lenni nem könnyű, jó vezetőnek lenni pedig komoly felelősséggel jár. Ideális vezető az, aki kemény munkával mutat példát a dolgozóinak, és minden lehetséges eszközzel inspirálja, segíti és támogatja őket.
Hogyan mondjam el nekik?
A munkaerőhiánnyal küzdő magyar gazdaságban egyre nehezebb egy vállalkozásnak megtartani a dolgozóit. Hirschler Judit e havi blogjában azon töpreng, hogy egy ilyen környezetben hogyan lehet elvárásokat és követelményeket támasztani, és azokat kommunikálni.
Legyen-e a gyerekem az utódom?
Egyre több első generációs vállalkozónak kell szembenéznie azzal, hogy valamikor át kell majd adnia a céget egy fiatalabb vezetőnek. Hirschler Judit, a soproni Hirschler Glas vezetője blogjában azt boncolgatja, hogy milyen érzés saját gyerekét „nevelni” erre a feladatra.